آمارگیر وبلاگ

 

محصولات خاص و متفاوت

LUXURY

تعریف جدیدی از محصولات خاص پردازی شده

شاهکار هنری صنعتی 

MADE IN IRAN

حلقه گم شده و متمایز در ثروت سازی

با سلام و عرض ادب

                               سبک جدید و خاصی برای اولین بار در ایران در حال اتفاق می باشد و بنا به دلایلی که مختصرا در ذیل آمده است نادیده گرفته شده است ، سبکی که در جهان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و اتفاقا یکی از حلقه های مهم در ثروت سازی و ارزش گذاری می باشد .

اینجانب در قالب یک پروژه ، برنامه ای تعریف کرده ام که در مراحل پایانی خود می باشد و بزودی در در مراسمی خاص افتتاح میشود .

در فاز اول این پروژه از ایده های تاریخی و بکر ایرانی استفاده  شده و اثری بصورت انحصاری و کاملا منحصر به فرد و خاص پردازی شده خلق شده است که علاوه بر اینکه فاقد مشابه داخلی و خارجی می باشد از لذت بصری فوق العاده ای برخوردار بوده و سبک جدیدی بواسطه تاریخ بزرگ ایران به جهان معرفی میشود .

به چالش کشیدن ایده های مرسوم و سنتی هر کشوری می تواند جذابیت جدیدی خلق نماید ، جذابیتی که توانایی ذوب نگاه همگان را در خود داشته باشد و بتواند تاریخ و تفکر ایرانی را همراه محصول صادر نماید که همگی اهداف پروژه را شامل میشود .

                  متاسفانه دولتمردان و اشخاصی که در راس امور هستند و تصمیم گیری های آنها باعث اتفاقات عجیب و غریبی در مملکت میشود تفکرات ضد تجملاتی و تشریفاتی دارند که البته از شواهد امر برمی آید این تفکرات فقط زندگی مردم عادی را شامل می شود ؟!

 شبکه های مجازی ثابت کرده اند که تعدادی از دولت مردان و آقازاده های آنها در بهترین کشورها با بالاترین درصد رفاه در حال زندگی می باشند و علاوه بر آن دو تابعیتی و یا چند تابعیتی نیز می باشند ؟

 شاید استفاده از محصولات لوکس و تجملاتی و به اصطلاح جهانی ( لاکچری ) در کشور ما با توجه به موقعیت های حساس مملکت و رهنمود های مقام معظم رهبری و تحریم های ناجوانمردانه امری ناخوشایند باشد و مورد انتقاد قرار گیرد ولی نباید فراموش کرد که درصدی از جامعه هر چندکم دربالاترین سطح رفاه ممکن در حال زندگی می باشند . اشخاصی که محصولات عادی و در دسترس عموم که اکثرا بصورت انبوه تولید شده اند را نمی پسندند و رضایت آنها را جلب نمی کند لذا به دنبال برندهای مشهور جهانی و وسایل خاص ، تک ، آنتیک و به قول معروف لوکس ولاکچری هستند تا وجه تمایز خاص خود را داشته باشند .

نا گفته نماندکه ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان محصولات لاکچری در جهان می باشد ، هزینه های عجیب و غریبی که در این زمینه صرف میشود برای عموم قابل درک نمی باشد !

 

حال مساله این است که با وجود چنین اشخاصی نیاز آنها چطور و چگونه برآورده می شود ؟ 

 

قطعا بازار داغ  قاچاق محصولات لوکس و لاکچری در ایران وجود داشته ، دارد و خواهد داشت متاسفانه حاشیه سود عجیب و غریب آن نیز در وحله اول به جیب تولید کنندگان خارجی می رود و بعد این دلالان هستند که از این حیث منتفع می شوند .

 

با این توصیف چه اشکالی وجود دارد که محصولات خاص ، متفاوت ، لوکس ولاکچری آن هم با ایده های ایرانی و تاریخی تولید شود که در دنیا مشابه نداشته باشد و بتواند علاوه بر تامین نیاز بازار ایران و افراد خاص پسند گزینه صادرات را هم مورد هدف قرار دهد .

 

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری  ایشان هم با خروج ارز برای محصولات لوکس و لاکچری همانند عموم جامعه مخالف می باشند ولی طبق گفته های ایشان تولید و صادرات ضامن بقای هر مملکتی  می باشد فلذا تولید اینگونه محصولات برای استفاده همان درصد کم و عدم خروج ارز و حتی هدف گذاری برای صادرات و نمایش تاریخ ایران به سبک جدید می تواند نقطه عطفی برای اینگونه محصولات در ایران باشد و به قول ایشان باید از یک نقطه شروع کرد .

خوشبختانه آنقدر در کشور نخبه داریم که مسائل سیاسی ، دفاعی  همچنین موشکی و فضایی را سروسامان بدهند و از این حیث مشکلی احساس نشود و بتوانیم در سطح بین الملل پیگیر اینگونه امور باشیم .

بقول آقای ( جک ما ) ( صاحب امتیاز سایت خرده فروشی علی بابا در چین ) که می گوید :   بر عکس عمل کنید  ؟!

زیرا ثروت و موقعیت های خاص و ایده ها در برعکس عمل کردن پدیدار میشوند و ادامه می دهد وقتی مردم نگرانند من خوشحالم وقتی مردم خیلی خوشحال هستند من نگران میشوم ، نگران مسائلی که رئیس جمهور نگران آنها است نباشید نگران چیزهایی باشید که هیچکس نگرانشون نیست و دقیقا فرصتها همین جا هستند ؟! 

 

 

قطعا تولیداتی که توانایی ثروت سازی داشته باشند و از  تفکر ایرانی و تاریخ بزرگ ایران همراه با تکنولوژی های جدید ایجاد شده باشند ، توانایی ورود ایران را به جایگاه جدید جهانی در محصولات خاص و لاکچری دارند و علاوه بر اشتغال زایی متفاوت ،  تاریخ قدرتمند ایران و ایرانی را به سبک جدید به دنیا معرفی می نمایند .

 

بالاخره باید برای این زمینه از یک نقطه شروع  کنیم و ایجاد انگیزه ، ایده و برند سازی انجام دهیم و با قدرت برند و محصولات منتسب به آن در جهان تاثیر گذار باشیم .

 

ما مدعی کشوری با پهنای گسترده ، سنت و تاریخ چند هزار ساله می باشیم و فقط بسنده کرده ایم به اشیای قدیمی و تاریخی کشورمان آن هم در موزه های ایران و جهان ؟

چرا محصولاتی نداشته باشیم که الهام گرفته از سنت و تاریخ مان باشند تا بتوانیم آنها را به سبک امروزی به جهان عرضه کنیم ؟

دنیا به تاریخ کشورها بها می دهد و آثار برگرفته از تاریخ ، جایگاه خاص خود را در دنیا دارد .

ایده هایی که متفاوت باشند و از دل تاریخ ایران بیرون آمده باشند و فراتر از آن خاص پردازی هم شده  باشند می توانند با تفاوت بسیار زیاد لذت بصری جدیدی را در دنیا ایجاد کنند .

لذا به تدریج می توانیم محصولاتی را تولید کنیم که درراستای اقبال جهانی بوده وبرندهای قدرتمند جهانی درزمینه محصولات لوکس و لاکچری داشته باشیم و در نهایت با فرهنگ خود مان مخاطبان جهانی را مورد هدف قرار دهیم .

این هم  سبکی متفاوت برای  ورود به بازارهای جهانی می باشد که بسیار زیاد و تقریبا " کلاً " نادیده گرفته شده است ؟!

به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم مصرف کنندگان اینگونه محصولات درایران و جهان وجود دارند و تولید اینگونه محصولات می تواند باعث ایجاد کسب و کاری جدید و بروز شود و ارزش افزوده فوق العاده ای خلق نماید وحداقل اینکه در آینده ای نزدیک علاوه بر ورود ارز به کشور ، می تواند به اندازه سهم خود بازارکالاهای لوکس و لاکچری را تحت تاثر قرار دهد .

 

در این راستا و با هدف ایجاد برند جهانی در زمینه محصولات لوکس و لاکچری

با استفاده از فرهنگ و تاریخ ایران زمین

و ایجاد ارزش افزوده فوق العاده

همچنین جلوگیری ازعدم خام فروشی متریال های گران قیمت کشورمان

وایده پردازی به سبک جدید

بر آن شدیم تا اولین محصول خاص و متفاوت ایران را با بکارگیری

 المان های تاریخی ، سنتی و فرهنگی ایران

بسازیم

 

بزودی رونمایی از این محصول سنتی ، خاص ، متفاوت و لاکچری در مراسمی در خور اتفاق خواهد افتاد

 

 

علی مروی

مخترع ، ایده پرداز ، خاص پرداز  

 

 

جدا کننده متن وبلاگ لاينر وبلاگ

قابلیت ورود اسپانسر و سرمایه گذار با شرایط فوق العاده

جدا کننده متن وبلاگ لاينر وبلاگ

 09021112050 تصاویر زیباسازی - جدا کننده پست 09123725488